شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

 


هفته هفتاد و هشتم: شهید محمد بنکدار
بسم الله الرحمن الرحیممحمد بنکدار؛ شهیدی که جبهه سوسنگرد را کربلا کرد
از محله شاهپور تا پاریس و از نوفل شاتو تا جبهه سوسنگرد خلاصه ای است از زندگی مردی که در 28 آبان 1359 مصادف با روز عاشورا با اصابت خمپاره‌ای به شهادت رسید. در 6 سالگی از نعمت مادر محروم می شود، دوران دبستان را در یک مدرسه اسلامی می گذراند و با رسیدن به کلاس دهم با حسینیه ارشاد و اندیشه‌های دکتر شریعتی آشنا می شود. قبولی در رشته شیمی در مدرسه عالی بازرگانی به روحیه انقلابی محمد جهت می بخشد تا با روشنگری در فضای دانشگاهی آرمان انقلابی زیستن را در سایر هم شاگردی هایش بپروراند. اولین کسی هم که تحت تاثیر رفتار محمد قرار می گیرد مریم امینی میلانی؛ هم شاگردی دوران دانشگاه و رفیق و همسر روزهای سخت شهید بنکدار است.

هنوز حرف از سبک زندگی نبود که محمد و مریم در سال 55 به سادگی ازدواج کردند، مریم لباس عروس نپوشید، مهریه اش را 14 سکه خواند و با موکت و پرده ای ساده، زندگی دو نفره آنها آغاز شد. در بخشی از روایت این شهید آمده است: 10 روز قبل از هجرت امام خمینی (ره) از عراق به پاریس، به بهانه ادامه تحصیل به اتفاق همسر همرزمش به پاریس می رود. محمد و مریم 4 ماه در پاریس زندگی کردند و از هر اقدامی که در توانشان بود کوتاهی نکردند. بدنبال پیش بینی شهید بنکدار از وضعیت لبنان برای آموزش شیوه‌های رزمی ـ دفاعی با همسر خویش عازم این کشور می شوند و با شهید چمران آشنا می شوند. با پایان یافتن فعالیت شهید بنکدار در لبنان در 2 بهمن 57 عازم تهران می شوند و در لحظه ورود امام خمینی (ره) به ایران در مقام انتظامات وظیفه حفاظت از جان امام (ره) را به عهده می گیرند.

همسرش می گوید: وقتی در سال 59 صدای مهیبی از فرودگاه مهرآباد به گوش رسید-یعنی همان آغاز جنگ- محمد تفألی به قرآن زد که آیه دوم سوره ملک آمد: «الذی خلق الموت و الحیات لیبلوکم ایکم احسن عملا و هوالعزیز الغفور؛ همان که مرگ و زندگی را بیافرید تا شما را بیازماید که کدامتان به عمل نیکوتر است، و او شکست ناپذیر آمرزنده است». محمد بسیار در این آیه تفکر کرد و گفت «این آزمایش است و باید رفت». لذا در روزهای اول جنگ با ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران به همراه شهید تندگویان و سایر نیروهای مردمی به جبهه اعزام شد.

محمد در آخرین تاسوعای عمرش -27 آبان 59- در مصاحبه رادیویی در جبهه سوسنگرد گفته بود «فردا عاشوراست و پیروزی ما نزدیک است؛ مواضعی که دشمن گرفته بود را پس می‌گیریم؛ مسئولان حواسشان باشد که کارخانه‌ها نخوابند و کار کنند. ما اینجا هستیم». و در پایان بدون هیچ تلکلف ادبی می نویسیم که محمد بنکدار عصر عاشورا مصادق بارز حدیث امام سجاد علیه السلام شد. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.


متن وصیت نامه شهید بزرگوار محمد بنکدارسالهاست که این تن خسته رفتن یاران را در کنارش به تنهایی حس میکند و خود را از تقرب به خدا عقب افتاده میبیند . سالهاست که بوی لاله مشام مرا به روئیدن در خاکم نوید می دهد که باید رفت و حسین گونه بود اگر نه  مسئولیت خطیری است که با ید بود و زینب وار فریاد براورد و وابستگی ها را کنار زد و نه شرقی بو د و نه غربی و نه سوسیالیسم و نه امپریالیسم و .... بلکه فقط وحدت کلمه امام بود . جمهوری اسلامی باید باشد و باید در این را ه قدم برداشت خدا میداند که تا حال چه کرده ایم و آیا ثمره ای از این وجود بی وجود به این امت رسیده است و یا به خداوند نزدیک گشته ام . به هر حال آرزوی شهادت طلب من است و افسوس که غرق در گرداب زندگی ام .
یادتان باشد که حمایت از رهبر را از یاد نبرید و همراه رهبر باشید . خواهرانم و عزیزانم حجاب خود را و بگذارید مشت محکمی بر تمامی ابرقدرتها باشد . مادر گرامی و عزیزم اگر من روزگاری در نظر خدا عزیز گشتم  و به مقام بزرگ شهادت نائل گشتم , به یاد حضرت زینب (س) و خانم حضرت زهرا (س) برایم گریه نکنید . و شما و پدر مرا حلال کنید . از تمامی بزرگواران و عزیزان می خواهم که مرا بخشیده و حلال کنید.روحمان با یادش شاد...


پیشکش به این شهید عزیز:
خادمة الزهرا سلام الله علیها 
جزء 17 قرآن کریم

علیرضا هوشمند جانباز و خادم ایثارگرانجز20قرآن کریم
قرارگاه آسمانی شهید علیرضا حجتی500صلوات
مدیون زهرا سلام الله علیها100صلواتنویسنده : خادمة الزهرا سلام الله علیها تاریخ : پنجشنبه 30 مهر 1394 موضوع : هدیه به شهیدان      هدیه دوستان شهید

هفته هفتاد و هفتم: سردار شهید حسین همدانی
بسم‎‌الله الرحمن الرحیم


سپاس خدای را که نعمت‌های فراوانی بر ما ارزانی داشت و فراوان شکر که در عصر خمینی (ره) حیاتمان را قرار داد، همه پدران و مادران ما در آرزوی این دوران بودند و ندیدند اما ما دیدیم.


دوران احیای اسلام عزیز و عزتمندی ملت‌های مسلمان، مقاومت مجاهدان سپاه اسلام، عصر تحول و شکوه و عظمت در جهان اسلام، عصر بیداری ملت‌ها، عصر زوال طاغوت‌ها، عصر فروپاشی قدرت‌های استکباری و عصر برگشتن به خویشتن.

خدا را هزاران شکر به خاطر نعمت‌هایش، نعمت زندگی در هشت سال دفاع مقدس، زندگی با مجاهدینی که محبوب خدا بودند و میهمان خدا شده‌اند.

زندگی در کنار ملتی که خوش درخشیدند و در مقابل همه توطئه‌ها و فشارهای سنگین دشمنان تسلیم نشدند و مدل شدند، نمونه شدند در بین ملت‌ها که سرآمد همه آنها پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان گرانقدر ما هستند.

چه افتخاری بالاتر از آنکه آزادگان ما و جانبازان ما و خانواده مقاومشان صبر را شرمنده کردند و 10 سال در اردوگاه‌های حزب بعث صفحه زرین بر تاریخ این ملت نگاشتند. جانبازان ما با تحمل دردهای فراوان حجت را بر ما تمام کردند که باید مقاومت را ادامه داد.

خدای بزرگ را شکر به خاطر نعمت‌ برخورداری از ولایت، ولایت امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب (ع).

مگر می‌توان از نعمت بزرگی که خدای مهربان به ما داده برآییم. نعمت ولایت فقیه، امام بزرگوارمان، آن پیر جمارانی؛ نعمت جانشین خلف آن، علی زمانمان که ادامه‌دهنده همان راه و کاروان انقلاب را چه مدبرانه و زیبا از همه گردنه‌ها و کمین‎ها عبور می‎دهد اما نه، باید بیش از این شاکر باشیم نه زبانی، بلکه عملی مثل شهیدانمان لبیک بگوییم.

بنده حقیر، حسین همدانی، شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‎کنم که وظایف خودم را به خوبی انجام ندادم و بعضی موقع‎ها این نفس سرکش سراغ من می‎آمد و مرا گول می‎زد، وسوسه می‎شدم، نق می‎زدم، در درونم اعتراض ایجاد می‌شد اما خدا مرا کمک می‌کرد، متوجه می‌شدم، پشیمان می‌شدم، توبه می‌کردم و از خدا طلب عفو و بخشش می‌کردم و مرا می‌پذیرفت و این اواخر هم خیلی دلم هوای رفتن کرده بود.

خدا کند که در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربان و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خودم.

از همه دوستان و آشنایان حلالیت می‎طلبم، از امام و مولایم حضرت آیت‌الله‎العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) که نتوانستم سرباز خوبی باشم عذرخواهی و کوتاهی مرا ان‌شاءالله به لطف و بزرگواری خودشان ببخشند.

از خانواده شهیدان، جانبازان و آزادگان همیشه شرمنده بودم که نمی‌توانستم خدمتگذار خوبی باشم؛ مرا حلال کنند.

تشکر دارم از همسر عزیزم که همسنگر و همراه خوبی بودند، خداوند ان‌شاالله این عمل شما را ذخیره آخرت قرار دهد و اما سفارش می‌کنم مثل گذشته بدهکار به انقلاب و نظام باشی نه طلبکار. قانع باش در مقابل کمبودها یا کم‎مهری‌ها صبر داشته باش و مراقب باش فضاسازان تو را ناسپاس نکنند، عشق به ولایت فقیه و اطاعت کامل از ایشان سعادتمندی دنیا و آخرت را دارد.

فرزندانم را سفارش می‌کنم و تأکید بر حفظ ارزش‌های اسلام عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی که با حفظ ارزش‌هایش می‌توانند تأثیرگذار و مدل و الگو باشند، حجاب برتر بر شما واجب است رضایت پدر پیر شما با حفظ ارزش‌هاست. سعادتمندی و عاقبت به خیری شما را از خدای مهربان خواستارم.

برای خواهرانم و برادرم و فرزندان عزیزشان آرزوی سعادتمندی دارم، بسیار دوستان خوبی داشتم که یکایک آنها و زندگی با آنها همیشه در ذهن و خاطراتم ماندگار است و به این دوستی مفتخر هستم.

از همه آشنایان و دوستان می‌خواهم در صورت امکان یک روز برایم نماز و روزه به جای آورند؛ اگر ان‌شاءالله در آن عالم دیگر باز هم در کنار شما عزیزان باشم، جبران کنم!

هیچگونه بدهی ندارم و به کسی هم بدهکار نیستم، اما اگر کسی طلبکار بود بدهی را بدهید شاید یادم رفته باشد، به امید رحمت خدایم، خداحافظی با شما و طلب مغفرت بنده گنهکار حسین همدانی.


و ما چه داریم جز شرمندگی :
خادمة الزهرا سلام الله علیها 
جزء 16 قرآن کریم
قرارگاه شهید علیرضا حجتی 1000
صلوات
علیرضا هشمد جانباز و خادم ایثارگران 
جزء 17 قرآن کریمنویسنده : خادمة الزهرا سلام الله علیها تاریخ : پنجشنبه 23 مهر 1394 موضوع : هدیه به شهیدان      هدیه دوستان شهید

هفته هفتاد و ششم : شهدای مظلوم حادثه منا
بسم الله الرحن الرحیمضمن پیشکش فاتحه ای به روح والای شهدای حادثه منا ...
عرض ارادت به این شهدای مظلوم:

خادمة الزهرا سلام الله علیها  جزء 15 قرآن کریم
قرارگاه شهید علیرضا حجتی
1000 صلوات و جزء 10 قرآن کریم
علیرضا هوشمند جانباز و خادم ایثارگران  
2000 صلوات و جزء 16 و 17
نویسنده : خادمة الزهرا سلام الله علیها تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394 موضوع : هدیه به شهیدان      هدیه دوستان شهدا

هفته هفتاد و پنجم: شهید حسن طهرانی مقدم
بسم رب الشهداء


حسن طهرانی مقدم ۶ آبان ماه ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران متولد شد.
او پدر موشکی ایران بود .
آرزوهای بزرگی داشت که دشمن اجازه وصالش را نداد ...


روحش شاد و یادش گرامی ...


هدیه به روح پرفتوحش:
خادمة الزهرا سلام الله علیها  جزء 14 قرآن کریم
قرارگاه شهید علیرضا حجتی  قرائت سوره واقعه
علیرضا هوشمند و جانبازو خادم ایثارگران 
1000 صلوات و جزء های 12 و 13 و 14
بنی فاطمه 
ثواب قرائت سوره حشرنویسنده : خادمة الزهرا سلام الله علیها تاریخ : پنجشنبه 9 مهر 1394 موضوع : هدیه به شهیدان      هدیه دوستان شهید


( تعداد کل صفحات: 2 )

[ 1 ] [ 2 ].:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به شاخه طوبی می باشد.