شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic

 


هفته هشتادم:شهید مدافع حرم مهدی محمدحسین یاغی
بسم رب الزینب سلام الله علیها

«مهدی محمدحسین یاغی» به تاریخ اول فروردین 1368 شمسی در شهر بعلبک واقع در منطقه‌ی بقاع لبنان متولد شد.

وی در سنین نوجوانی به صفوف رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان پیوست و هنگام آغاز تجاوزِ مزدورانِ عربی ـ عبری ـ غربی به حریم عقلیه‌ی بنی‌هاشم حضرت زینب کبری(س)، وارد یگان‌های مدافعِ حرم زینبی گردید.

مهندس کامپیوتر «مهدی محمدحسین یاغی» با نامِ نظامی "کرار" به تاریخ 9 مرداد 1392 شمسی مصادف با 22 رمضان 1434 قمری در نبرد رویارو با تروریست‌های تکفیری و دشمنان قسم خورده‌ی نهضتِ حسینی، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

«کرار مهدی یاغی» فرزند شهید مهدی محمدحسین یاغی پس از شهادت پدر یونیفرم نظامی و کلاه منقش به حزب‌الله و مقاومت اسلامی را بر تن کرده و نام خود را در بین مدافعان حرم و نیروهای حزب‌الله به ثبت رسانده است.

و اینگونه است که در مکتب مجاهدان حزب‌الله لبنان، جهاد و شهادت را پسر از پدر به ارث می‌برد و برای فرزندانش به یادگار می‌گذارد...


پیشکش به روح مطهر شهید والامقام:
مدیون زهرا سلام الله علیهاسوره مومنون
قرارگاه آسمانی شهیدعلیرضاحجتی(خادم الشهدا)1000صلوات
علیرضا هوشمند جانباز و خادم ایثارگران جز25، 1000صلوات
نویسنده : مدیون زهرا سلام الله علیها تاریخ : سه شنبه 19 آبان 1394      نظرات

هفته هفتاد و نهم:شهیده طاهره هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم

شهید دانش‌آموز «سیده طاهره هاشمی» از سوی سازمان بسیج مستضعفین به عنوان شهید شاخص سال ۱۳۹۲ معرفی شد؛ این شهیده در پی درگیری‌های خونین میان گروهک‌های کمونیستی علیه مردم و انقلاب،‌ به شهادت رسید.

شهیده «سیده طاهره هاشمی» در نخستین روز از خرداد ماه سال ۱۳۴۶ در روستای شهیدآباد شهرستان آمل به دنیا آمد؛ او در خانواده‌ای طرفدار انقلاب و تحت تربیت پدر و مادری که هر دو از سادات منطقه هزار جریب ساری بودند، رشد و پرورش یافت.

از کودکی با قرآن، نهج‌البلاغه و سایر کتب روایی شیعی انس و الفت پیدا کرد و به دلیل جو فرهنگی و مذهبی خانواده روح تشنه‌اش با عمیق‌ترین مفاهیم دینی و معنوی سیراب شد.

او دختری مهربان، دلسوز و دانش‌آموزی نمونه و موفق و درس‌خوان بود؛ هرگز در ادای تکالیف واجب دینی، کوتاهی نمی‌کرد و مستحبات را تا جایی که می‌توانست، به جا می‌آورد.

طاهره در کارهای هنری چون خطاطی، طراحی، گلدوزی، نگارش مقاله، تهیه‌ روزنامه دیواری و نیز اداره برنامه‌های فرهنگی مدرسه بسیار موفق بود و بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و حرکت‌های سیاسی مدرسه بر عهده‌ او بود؛ در برخورد با دانش‌آموزانی که تحت تأثیر تبلیغات گروهک‌های منحرف قرار گرفته بودند، بسیار مهربان، باحوصله و دلسوز بود و از فرط مهر و دوستی، آن‌ها را به خود جذب می‌کرد.

و سرانجام در غروب روز ششم بهمن‌ سال ۱۳۶۰ در حالی که ۱۴ بهار بیشتر از عمر کوتاهش نمی‌گذشت، در حالی به کمک نیروهای مدافع شهر رفته بود، در درگیری خونین گروهک‌های معاند انقلاب با نیروهای بسیجی و مردمی، با اصابت دو گلوله به فیض شهادت نایل آمد.

خاطره ای از شهید:

از‌ طرف‌ مدرسه،سفارش‌ داده‌ بودند،‌ به‌ مناسبت‌ یوم‌الله‌ 17شهریور،‌ طراحی‌ کند.‌
طاهره‌ در‌ منزل‌ بود
که‌ شروع‌ کرد‌ به‌ طراحی،‌ یکی‌ از‌ دوستانم‌ هم‌ در‌ منزل‌ مان‌ بود،‌ طراحی‌ طاهره‌ با‌ جوهر‌ انجام‌ می‌شد.‌
دوستم‌ ناخودآگاه،‌ ضربه‌ای‌ به‌ شیشه‌ای‌ که‌ در‌ آن‌ جوهر‌ بود،‌ زد‌ و‌ جوهر‌ ریخت‌ روی‌ طرح،‌ اتفاقاً‌ اواخر‌ کار‌ طراحی‌اش‌ بود،حسابی‌ هم‌ روی‌ طرح‌ کار‌ کرده‌ و‌ وقت‌ گذاشته‌ بود،‌ انتظار‌ عصبانیت‌ و‌ پرخاشگری‌ طاهره‌ را‌ می‌کشیدیم‌ ولی‌ او‌ هیچ‌ عکس‌العملی‌ نشان‌ نداد.‌
فکر‌ کردم‌ از‌ خیرش‌ می‌گذرد‌ و‌ کار‌ را‌ رها‌ می‌کند‌ ولی‌ این‌ کار‌ را‌ نکرد‌ و‌ طرح‌ را‌ ترمیم‌ کرد،‌ طوری‌ که‌ اصلاً‌ فکرش‌ را‌ نمی‌کردم.‌
بعدها‌ طرح‌ 17شهریور‌ او‌ را‌ دیدم‌ که‌ در‌ مجله‌ای‌ چاپ‌ شده‌ بود‌ و‌ او‌ به‌ خوبی‌ از‌ رنگ‌ پاشیده‌ شده‌ روی‌ طرح،‌ استفاده‌ کرده‌ بود.

به نقل از سیده‌ عصمت‌ هاشمی‌ (خواهر‌ شهیدسیده طاهره هاشمی)‌


هدیه به روح مطهر این شهیده بزرگوار:

مدیون زهراسلام الله علیها 100صلوات

علیرضا هوشمند جانباز و خادم ایثارگران2000 صلوات و جز 22 قران بك یا الله
نویسنده : مدیون زهرا سلام الله علیها تاریخ : شنبه 9 آبان 1394      نظرات


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به شاخه طوبی می باشد.